Podstawowym – i najczęściej kupowanym – urządzeniem wspierającym biegaczy w czasie treningu jest monitor pracy serca, zwany także często pulsometrem.

Składa się zwykle z dwóch cześci: transmitera, czyli opaski na klatkę piersiową oraz odbiornika, przypominającego zegarek. Na Ceneo można znaleźć niemal 1300 tego typu urządzeń. Ceny zaczynają się od ok. 60 zł, kończą na nieco ponad 3000 zł. Im droższy monitor, tym więcej funkcji, aplikacji i możliwości.

– Warto zainwestować w kupno monitora już na początku przygody z bieganiem, na początek wybierając tańsze modele. Niepozorne, podobne do zegarka gizmo wydatnie przekłada się na poprawę indywidualnych wyników – podkreśla Maciej Lewandowski z redakcji portalu Expert Ceneo (expert.ceneo.pl). – Dzięki pulsometrowi bez trudu można określić optymalną strefę intensywności treningu, a tym samym regulować poziom wysiłku. Obserwowanie monitora serca w trakcie biegu ma także dobroczynny, czysto psychologiczny aspekt motywujący do dalszej pracy nad kondycją.

Najpopularniejsze marki pulsometrów na Ceneo.pl to: Polar, Garmin, Sigma, Nike, Tomtom. Najczęściej kupowane są te z przedziału 400-600 zł.


5

Tomtom Nike+ Sportwatch GPS

Cena  599,00 
Zegarek Nike SportWatch GPS pozwala cieszyć się podczas biegu zupełnie nowymi doświadczeniami. Odbiornik GPS współpracuje z czujnikiem Nike na but, aby dostarczać podczas biegu bardzo dokładne dane z zakresu tempa i dystansu. Dodatkowe funkcje pozwalające spersonalizować urządzenie i zwiększające motywację: dźwięki, wyzwania, przypomnienia o biegach i wiele innych. Łączy się z serwisem www.nikeplus.com bezpośrednio za pośrednictwem komputera PC lub Mac.

4

Sigma PC 15.11

Cena  137,00 
Pulsometr PC 15.11 marki Sigma doskonale sprawdzi się nawet podczas najbardziej wymagających treningów. Urządzenie z pomocą pasa piersiowego wskazuje aktualny, średni i maksymalny puls, spalone kalorie oraz inne kluczowe parametry. Dodatkowo podświetlany wyświetlacz umożliwia w pełni komfortowy trening po zmroku.

3

Garmin Forerunner 310 Xt Hr

Cena  771,00 
W tym zegarku GPS można pływać, dzięki czemu stanowi on doskonałe rozwiązanie dla triatlonistów i zagorzałych sportowców. Forerunner 310XT działa przez 20 godzin na baterii i jest wodoszczelny (IPX7), co czyni z niego niezastąpionym narzędziem do treningu. Dzięki bardzo czułemu modułowi GPS i funkcji wstępnego ustalania pozycji HotFix w oparciu o sygnał satelitarny urządzenie Forerunner 310XT szybko i precyzyjnie ustala pozycję użytkownika oraz nie traci pozycji GPS nawet w osłoniętych miejscach, wśród budynków i drzew.

2

Garmin Vivofit czarny

Cena  325,00 
Opaska fitness, która na przywitanie wyświetla spersonalizowane codzienne cele, rejestruje postępy i przypomina o ruchu. Opaska vívofit pokazuje Twoje kroki, stopień osiągnięcia dziennego celu, kalorie, odległość i czas na czytelnym wyświetlaczu. Również zachowanie podczas snu jest rejestrowane i może być poddane późniejszej analizie online.

1

Polar M400

Cena  536,90 
Polar M400 to wyjątkowe połączenie sportowego stylu, wbudowanego sensora GPS i zaawansowanych funkcji treningowych oraz wielu innych opcji, które pozwalają na całodobowy pomiar Twojej aktywności.


Zestawienie opracowano w oparciu o informacje porównywarki cen ceneo.pl
i ukazuje preferencje zakupowe internautów. 

Źródło
 
 

Katagoria: Rankingi dodatków rekreacyjnych, TOP5
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2048  razy.