5 powodów dla których warto korzystać z usług trenera personalnego

Kim jest trener personalny? Nie jest to osoba, którą każdy potrzebuje. Jednak współpraca z nim gwarantuje pewne korzyści, które mogą być ciężkie do osiągnięcia samodzielnie. Oto kilka powodów dla których warto zdecydować się na usługi trenera personalnego i efektownie korzystać z jego wiedzy i doświadczenia.

 

Po pierwsze motywacja

Jednym z głównych powodów dla którego wiele osób decyduje się na współpracę z trenerem personalnym jest brak motywacji lub nieodpowiednia motywacja. Niestety wielu z nam braku wytrwałości w ćwiczeniach i diecie, skutkuje to zaprzestaniem ćwiczeń i tym samym brakiem efektów. W tym momencie przydaje się trener personalny który układa plan treningowy i dietę, kontroluje ich realizację i zapewnia systematykę w działaniu. W takiej współpracy nie ma też miejsca na wymówki które wszyscy sobie wymyślamy aby uniknąć ćwiczeń. W pewnym momencie konsekwencja  treningach nie prowadzi tylko poprawy naszej sylwetki ale równie całkowitej zmiany stylu życia. Polega on najczęściej na wzmożonej aktywności ruchowej, zdrowej diecie, a wszystko to sprzyja lepszemu samopoczuciu i poprawie zdrowia.

 

Trening szyty na miarę

Kolejną korzyścią płynąca z ćwiczeń z trenerem personalnym jest indywidualny program treningowy. Każdy człowiek ma inne potrzeby, wszyscy różnimy się wzrostem, wagą, ogólną budową ciała, każdy też ma inny cel do którego dąży. Nie bez znaczenia  w takiej sytuacji jest też stan zdrowia. Niestety często gotowe plany treningowe które możemy znaleźć w książkach, czasopismach i internecie nie uwzględniają np. pewnych schorzeń czy chorób. Skuteczny program uwzględnia nasze indywidualne potrzeby i pozwala osiągnąć założony cel. Trener personalny dostosuje plan treningowy indywidualnie pod klienta, tak żeby go nie zniechęcić i jednocześnie jak najszybciej osiągnąć zamierzony cel.

 

Najtrudniejsze są pierwsze kroki

Niejednokrotnie na siłownie trafiają osoby które nie mają żadnego doświadczenia w ćwiczeniach. Niestety nawet na pozór łatwe ćwiczenia, mogą być trudne do wykonania dla początkującej osoby. Źle wykonywane mogą po pierwsze nie przynosić oczekiwanych efektów, a po drugie niestety często są przyczyną kontuzji. W takim przypadku również wartko skorzystać z wiedzy i doświadczenia trenera personalnego. Warto, żeby szczególnie na początku ktoś korygował nasze ćwiczenia, pokazywał jak je poprawnie wykonywać oraz na bieżąco zmieniać plan treningowy tak żeby nie był tylko skuteczny ale również sprawiał nam przyjemność.

 

Trener personalny dla wymagających

Usługi trenera personalnego nie są przeznaczone tylko dla początkujących. Jeszcze nie tak dawno głównymi odbiorcami takich usług byli zawodowi sportowcy. Jeżeli uprawiasz jakaś konkretną dyscyplinę sportową w której chciałbyś rozwijać umiejętności lub zależy ci na poprawie poszczególnych partii ciała również pomoc trenera może być przydatna. Pomoże on poprawiać Twoje umiejętności techniczne i motoryczne najważniejsze w tej konkretnej dyscyplinie sportowej.

 

Trener personalny to też psycholog

Chociaż trener personalny najczęściej nie jest absolwentem studiów wyższych z dziedziny psychologii, musiał ukończyć specjalistyczne szkolenia dla trenerów personalnych w trakcie których nauczył się jej podstaw. W trakcie treningu spędza się wspólnie wiele czasu. Często pomoc trenera nie ogranicza się do naszych problemów fizycznych ale także emocjonalnych czy psychologicznych. Trener personalny może nas motywować do zmiany całego naszego życia.

Michał
Artykuł na zlecenie Fit-academy – kursy na trenerów personalnych w Krakowie
 
 

Katagoria: porady rekreacyjne
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1681  razy.