Sporty wodne, które na pewno dostarczą ci wielu wrażeń

Lato to czas większego niż zwykle relaksu, gdyż za oknami w końcu pojawia się upragnione słońce i nawet kiedy pada deszcz jest ciepło i miło. Jest to także pora, którą miejscowości turystyczne określają mianem „sezonu urlopowego”.

 

W całej Polsce zaczyna się wzmożony ruch turystyczny, a plaże zapełniają się spragnionymi relaksu ludźmi. Można oczywiście postawić na opalanie i pływanie w jeziorze lub morzu, jednak dobrze jest ubarwić sobie nieco ten repertuar i spróbować czegoś nowego. Jest to opcja o tyle dobra, że zawiera w sobie konieczność zdrowego ruchu i masę pozytywnych emocji, których prawdopodobnie nigdy jeszcze nie doświadczyliśmy. Sporty wodne, bo o nich tu mowa, potrafią dać wiele radości. Ale co wybrać? Wskazówki znajdziecie poniżej.

1024px-water_sports_composite

 

Powszechnie znane

Za sprawą wielu sukcesów polskich reprezentantów szczególnie znane w naszym kraju są kajakarstwo oraz żeglarstwo. Ich uprawianie nie jest zbyt skomplikowane (jeśli zamierzamy robić to rekreacyjnie) więc nic dziwnego, że tak często są one wybierane przez naszych rodaków. Jeśli posiadamy więcej energii to możemy pokusić się o rozgrywkę siatkówki w wodzie – tutaj każdy lubi się rzucać za piłką.

W chwilach odprężenia, polskie jeziora dają nam ponadto możliwość wybrania się na środek akwenu przy pomocy tzw. „rowerków wodnych”. Pozycja w nich zajmowana jest jak najbardziej komfortowa, jedynie mięśnie nóg są przez pewien czas mocniej angażowane. Po dopłynięciu do punktu docelowego możemy natomiast przejść na tył rowerka i ułożyć się wygodnie dryfując i delektując się ciepłem lata.

 

Surfing

By zaznać odrobinę więcej wrażeń można zdecydować się na coś bardziej ekstremalnego. Do tej kategorii należą między innymi wszystkie odmiany surfingu. Rodzajem, który nadaje się do wdrożenia w naszych krajowych warunkach jest np. kitesurfing, który polega na mknięciu po falach na specjalnej desce, trzymając w ręce drążek, do którego na długiej lince przymocowano napędzający nas latawiec. Patrząc na liczbę osób, które każdego roku decydują się spróbować swoich sił w tej zabawie, można wysnuć niemal pewne wnioski, iż popularność kitesurfingu ma obecnie tendencję wzrostową w naszym kraju. Zwłaszcza nasze piękne morze Bałtyckie przyciąga wielu amatorów tego ciekawego sportu.

 

Skuter wodny

Dla lubiących szybkość i niebojących się prowadzić mocnej maszyny na wodzie proponujemy zapoznanie się z oferta wynajmu skuterów wodnych. Wrażeń nigdy tu nie brakuje, czasem naprawdę ekstremalnych, jednak nie można się tu obyć bez głębszej refleksji nad granicami dobrej zabawy. Traktując chwilę szaleństwa na skuterach wodnych z głową, możemy liczyć na naprawdę niesamowite przeżycia. W innym wypadku może skończyć się to niezbyt przyjemnie. Poza tym nie każdy może prowadzić taki pojazd – potrzebne są specjalne uprawnienia. To bardzo ekstremalna forma rozrywki.

 

Nurkowanie

Dla fanów pływania oraz pięknych widoków polecamy nurkowanie. Oczywiście można robić to na własną rękę, ale o wiele przyjemniejsze są zorganizowane przez specjalistów oferty, gdzie pod ich okiem możemy skorzystać z profesjonalnego sprzętu i zanurzyć nie o wiele głębiej i na bardzo długo w piękny świat fauny i flory podwodnej. Naturalnie kiedy zdobędziemy już pierwsze doświadczenia możemy zainwestować we własne akcesoria potrzebne do tej jakże emocjonującej zabawy. Należy jednak pamiętać, że samodzielne nurkowanie (bez nadzoru specjalisty czy instruktora) może nie być na początku tak przyjemne. Nie posiadając odpowiedniej wiedzy możemy zrobić sobie krzywdę. Warto cieszyć się latem, ale też nie można zapomnieć o bezpieczeństwie swoim i innych podczas wypoczynku.

 

Artykuł powstał we współpracy z portalem sprzętów wodnych
 
 

Katagoria: porady dla sportowców
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2238  razy.