Łatwe sposoby na zrzucenie wagi dla zapracowanych

Popularne diety odchudzające wymagają przestrzegania wielu zasad dotyczących komponowania posiłków. Niektóre z nich bardzo dokładnie precyzują co wolno jeść, a czego nie, a jeszcze inne wymagają skrupulatnego liczenia kalorii.

 

Dla osób zapracowanych takie wymagania mogą być zbyt trudne do spełnienia. Na szczęście istnieją sposoby, które łatwo wcielić w życie i które pomagają zrzucić nadprogramowe kilogramy.

 

Jedz często i po trochu

Jest to najważniejsza zasada odżywiania zapobiegająca tyciu. Powinno się jeść 5 niewielkich posiłków dziennie o stałych porach. Dzięki temu nie odczuwa się wilczego głodu, który jest powodem przejadania się. Ten problem dotyczy szczególnie osób, które często zapominają w ciągu dnia o jedzeniu i rzucają się na nie dopiero po powrocie z pracy. Obfity posiłek zjedzony późno wieczorem sprzyja tyciu i zakłóca prawidłową przemianę materii.

 
Nie jedz byle gdzie

Osoby spędzające dużo czasu w pracy rzadko mają czas na przyrządzanie posiłków w domu. Bardzo często zamawiają gotowe dania na wynos lub jadają w restauracjach. Nie ma w tym nic złego, jednak warto poświęcić trochę czasu na to, by sporządzić listę lokali serwujących zdrowe jedzenie. W niektórych miastach istnieją firmy cateringowe, które oferują dostawę 5 posiłków dziennie opartych na zaleceniach dietetyków. Taka zbilansowana dieta na zamówienie to dobra alternatywa dla osób nie mających czasu i którym zależy na zdrowym odżywianiu.

 

Kupuj z głową

Jeśli ktoś przez 5 dni w tygodniu pracuje do późnych godzin wieczornych, to zazwyczaj na zakupy wybiera się dopiero w weekend. Wówczas w koszyku lądują przypadkowe produkty, z których większa część nie ma nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem, a tym bardziej z odchudzaniem. Każda skuteczna dieta odchudzająca oparta jest na dobrej jakości produktach. Dlatego robiąc zakupy, warto czytać etykiety, aby poznać skład produktów i źródło ich pochodzenia. Tylko z etykiety można dowiedzieć się, czy jogurt zawiera słodziki, czy ciemne pieczywo jest faktycznie pełnoziarniste i ile tłuszczu zawiera wędlina.

 

Znajdź czas na hobby i aktywność fizyczną

Skupienie się wyłącznie na pracy powoduje stres i przemęczenie, które są podstawowym wrogiem odchudzania. Najlepsze diety odchudzające nie będą skuteczne, jeśli nie będą uzupełnione regularnymi ćwiczeniami. Wystarczy 3 razy w tygodniu pobiegać lub pojeździć na rowerze by zachować zgrabną sylwetkę. Z kolei znalezienie czasu na hobby pozwoli się odstresować i zregenerować organizm, który dzięki szybciej radził sobie ze spalaniem kalorii.

 

Znacznym ułatwieniem w procesie odchudzania może okazać się współpraca z dietetykiem online, który znacząco pomoże w skutecznym zgubieniu zbędnych kilogramów.

 

 
 

Katagoria: porady dla sportowców
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2278  razy.