Kompresja – zbawienny ucisk

Jeśli lubisz coś więcej niż oglądanie seriali w wygodnym fotelu, na pewno wiesz, jak ważne dla Twojej pasji są odpowiednie akcesoria. Szczególnie jeśli uprawiasz sport, do którego należy dobrać właściwy strój i wyposażenie.

 

Na pierwszy rzut oka koszulka od koszulki czy skarpetki od skarpetek niczym się nie różnią, a wydaje się, że przecież biegać można we wszystkim. Ot, sportowy strój i tylko tyle potrzebne jest, by dbać o kondycję. Tkwi w tym racja: najważniejsze to samozaparcie i cel. Jednak by pierwszego nie stracić, a drugie osiągnąć, dobrze jest wspomóc się czymś więcej niż wsparciem bliskich.

 

Akupresura i inne właściwości skarpet kompresyjnych

Obecnie coraz mniej ludzi trzeba zachęcać do uprawiania sportu. Aktywność fizyczna nie jest już wyłącznie sposobem na zdrowie, ale stała się sposobem na życie i pasją wielu osób, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez dawki wysiłku. Bieganie, jazda na rowerze, zajęcia fitness czy piłka nożna to dla nich codzienność.

W tych właśnie codziennych czynnościach wspierają akcesoria tekstylne dla sportowców, takie jak np. skarpety kompresyjne. Czym różnią się one od zwykłych, na co dzień używanych skarpet? Przede wszystkim włóknami oraz konstrukcją. Włókna, skonstruowane przez COMPRESSPORT, w dotyku miękkie i miłe, mają za zadanie ochronę skóry przed odparzeniami i otarciami. Ponadto ułatwiają skórze oddychanie, zapewniając doskonałą wentylację. Stopy nie pocą się i zachowują stałą temperaturę. Konstrukcja skarpet również ma znaczenie. W strefie wokół kostki, śródstopia i okolicy palców zastosowano „oddychające” włókna, a wokół łuku stopy wielozadaniowy, wyprofilowany pasek stymulujący krążenie oraz liczne wypustki 3D. Dots, które poprzez ucisk działają jak akupresura. Są one rozmieszczone zarówno na spodzie stopy, jak i w okolicy ścięgna Achillesa, dzięki czemu chronią ją przed uciskiem. Jednak konstrukcja skarpet nie skupia się wyłącznie na stopie, lecz i na podudziu. Skarpety działają niczym doskonały, naturalny masażer. Stopniowana kompresja wspomaga cyrkulację krwi wzdłuż kończyn, a co za tym idzie – dotlenienie organizmu i zminimalizowanie zakwasów.

 

Czemu warto zamienić zwykłe na lepsze?

Skarpety kompresyjne można stosować w wielu dyscyplinach, rzadziej spotykanych niż jazda na rowerze. Redukują mikrowstrząsy i ochraniają stawy, ścięgna i mięśnie podczas triathlonu, sportów outdoorowych czy nordic walkingu. Podczas jazdy na stoku chronią ścięgna Achillesa, a przy tym zapewniają ciepło i komfort.

Uniwersalność skarpet kompresyjnych bierze się też z ich wytrzymałości i jakości. Nie jest to produkt jednorazowy. Produkowane w Europie od 2008 roku z udziałem wybitnych specjalistów i sportowców, z roku na rok mają większe grono miłośników, podobnie jak cała marka Compressport, która co chwilę wypuszcza na rynek kolejne bestsellery.

Jednak stosowanie skarpet kompresyjnych to nie tylko atrybut człowieka czynnego fizycznie. To również wsparcie podczas codziennych czynności, takich jak spacery, prowadzenie auta czy praca w pozycji siedzącej. Dzięki regularnemu ich stosowaniu krew cyrkuluje lepiej, a zatem mniej odczuwa się zmęczenie, co w konsekwencji znacząco wpływa na komfort pracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat technologii i produktu, zapraszamy na www.360sklep.pl.

 
 

Katagoria: porady dla sportowców
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1755  razy.