Co kupują polscy biegacze?

Bazując na wielu różnych statystykach i raportach, można spokojnie stwierdzić, że bieganie stało się narodowym sportem Polaków i jedną z najczęściej podejmowanych aktywności fizycznych. Uśredniając sondaże z ostatnich lat można przyjąć, że biega około 1/3 Polaków.

Aby zacząć wystarczą odpowiednie buty, ale – ponieważ apetyt rośnie w miarę… przemierzanych kilometrów, biegacze z czasem inwestują również w pulsometry, oddychającą odzież i wszelkie specjalistyczne akcesoria ułatwiające uprawianie tego sportu.

– Ceny w internecie są niższe nawet o kilkanaście procent, coraz częściej sklepy gwarantują też darmową dostawę i zwrot. Jeśli jednak przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu chcemy skorzystać ze specjalistycznej porady, sprawdzić biomechanikę naszych stop, przymierzyć kilka, kilkanaście modeli, warto do sklepu stacjonarnego pójść ze smartfonem z aplikacją Ceneo. Można w niej wpisać nazwy wybranych produktów i sprawdzić ich ceny w ofercie sklepów internetowych. Tak zwany „smartshopping” to dynamicznie rosnący trend, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia – mówi Tomasz Świta, kierownik Działu Rozwoju Treści Ceneo.pl

Co kupują, w jakich przedziałach cenowych, jakie marki są najpopularniejsze – sprawdzamy w serwisie Ceneo.pl.

Dla wielu jednak sam bieg w wygodnych butach i ubraniu to zdecydowanie za mało. W naturalnym dążeniu do perfekcji oraz podnoszenia poprzeczki, z pomocą przychodzą nowoczesne technologie. Wykorzystując siec satelitarną, urządzenia pomiarowe, a także możliwości smartfonów stworzono całą gamę rozwiązań ułatwiających monitorowanie i planowanie treningu.

 

Źródło
 
 

Katagoria: porady dla sportowców
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 458  razy.