Jak o kondycję dbają Europejczycy?

Najkrócej mówiąc – nie najlepiej… Presja i szybkie tempo współczesnego stylu życia obniżają naszą motywację w prowadzeniu zdrowego trybu życia.

W badaniach CBOS ponad 60% badanych stwierdziło, że stara się dbać o zdrowie i dobre samopoczucie, tylko połowa z tej grupy (38%) rzeczywiście podejmuje odpowiednie starania – wykazały badania przeprowadzone na zlecenie Samsung. Coraz więcej z nas, w dbaniu o kondycję sięga też po elektronikę.

Lekkoatletka Anna Jagaciak wykorzystująca GALAXY S5

Lekkoatletka Anna Jagaciak wykorzystująca GALAXY S5 do analizy wyników

Pomimo, że ponad 60% badanych Europejczyków stara się dbać o zdrowie (podobny odsetek jest wśród Polaków – badanie CBOS, 2013 r.), tylko co dziesiąty ankietowany (12%) ćwiczy trzy do pięciu razy tygodniowo – a właśnie taka częstotliwość jest zalecana przez ekspertów. Badanie wykazało, że 39% badanych uprawia sport tylko raz w miesiącu, natomiast 40% Europejczyków dba o siebie nieco lepiej i uprawia sport wciąż niewystarczająco, jednak częściej niż raz w tygodniu.

Badania przeprowadzone na zlecenie firmy Samsung pokazały też, że zwiększa się zainteresowanie konsumentów urządzeniami, które pomagają w dbaniu o kondycję. Obecnie ponad jedna czwarta Europejczyków (27%) używa urządzeń do pomiaru wyników i zapisywania danych oraz poczynionych postępów. Zakładane cele różnią się w zależności od osoby – może to być redukcja masy ciała, utrzymanie dobrej kondycji lub przygotowanie do maratonu. I tu właśnie pojawia się prawdziwe wyzwanie – ponad połowa ankietowanych (54%) twierdzi, że urządzenia i aplikacje, których używają lub używali w przeszłości, nie umożliwiają holistycznego podejścia do życia, prowadząc tym samym do rozczarowania i rezygnacji z realizacji wyznaczonych celów.

– W kontekście dobrego samopoczucia, sen jest dla Europejczyków równie istotną kwestią. 81% respondentów uważa, że sen ma wpływ na to, jak funkcjonujemy w ciągu dnia, a około dwie trzecie ankietowanych (63%) chciałoby zadbać o lepszą jakość snu, aby poprawić swoje samopoczucie. Coraz więcej osób chce dbać o dobrą kondycję i ma świadomość, że dzięki temu poprawi też swoje samopoczucie. Wiedzą też, ze ćwiczenia fizyczne i dobry sen idą ze sobą w parze. Niestety początkowy entuzjazm towarzyszący rozpoczynaniu ćwiczeń może szybko zgasnąć z różnych powodów. Samsung próbuje tworzyć produkty ułatwiające dbanie o dobrą kondycję, takie jak GALAXY S5 – powiedział Luke Mansfield, Dyrektor ds. Innowacji w Europie w firmie Samsung.

anna-jagaciak-pieknieproste-pl-4

GALAXY S5 to prosty w obsłudze smartfon, który posiada wiele narzędzi wspierających dbanie o kondycję i motywujących do uprawiania sportu. W jednym urządzeniu znajdziemy m. in. czujnik monitorowania rytmu serca, ulepszoną aplikację S Health 3.0, która dostarcza spersonalizowanych cyfrowych porad treningowych dostarcza i wiele domyślnych aplikacji do zarządzania programem ćwiczeń i dietą, monitorowania masy ciała, odżywiania i ilości wypitej wody. Użytkownicy GALAXY S5 mogą także skorzystać z jeszcze bardziej zaawansowanych możliwości, synchronizując smartfon z najnowszymi urządzeniami marki Samsung, czyli GEAR 2 i GEAR FIT.

Źródło

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 314  razy.